Producenci
Lampa na ścianie, czyli najpiękniejsze kinkiety

 

Światło kinkietu pozwala na stworzenie przyjemnego klimatu w pomieszczeniu.  Dobór odpowiedniej lampy tego rodzaju jest bardzo ważny. Oprawa taka powinna pasować do otoczenia. Warto zwrócić uwagę na styl lampy, emitowane światło oraz funkcjonalność kinkietu.

Funkcje kinkietów

Kinkiety to lampy ścienne, które nie pełnią zazwyczaj roli głównego oświetlenia w pomieszczeniu.
Oświetlenie takie jest dodatkiem do dużej lampy i uzupełnieniem. Służy przede wszystkim jako doświetlenie, nastrojowa lampa  do czytania oraz bywa elementem dekoracyjnym.
Inaczej sprawa ma się w przypadku oświetlenia zewnętrznego. Kinkiety tego rodzaju doświetlają nam zazwyczaj ogród i tworzą tam wspaniały klimat.

Style lamp

Wybierając kinkiet do wnętrza naszego pomieszczenia pomyślmy nad odpowiednim stylem.
Istnieją lampy wyjątkowe, jak Arthur. Wybierając taki kinkiet wybieramy oświetlenie niezwykle wyszukane, o industrialnym charakterze – tego typu oprawa kapitalnie pasuje do ścian w cegle.
Bardzo funkcjonalną lampą jest Scissor, którą można ustawić pod różnym kątem, bliżej lub dalej od ściany dzięki ruchomemu ramieniu.
Ciekawą stylistykę prezentuje kinkiet Hotel. Jak sama nazwa wskazuje, taka lampa idealnie pasuje jako oświetlenie ścienne w pokojach hotelowych, ale nie tylko. W domu, w sypialni również świetnie się odnajdzie, dzięki  pięknemu wykończeniu oraz możliwości pełnienia funkcji lampki do czytania.  
Imponującą lampą jest Snake, która oprócz kapitalnego designu daje mnóstwo światła (1500 Lm). Taka oprawa z pewnością spodoba się fanom nowoczesnego, wyszukanego oświetlenia. 

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na styl lampy i jej funkcjonalność. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaką rolę ma pełnić tego typu oświetlenie. Istotną rzeczą pozostaje również rodzaj źródła światła oraz światło jakie emituje wybrana oprawa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl