Producenci
Oświetlamy łazienkę

 

Ze względu na zmienne warunki (temperatura, wilgotność) łazienka stawia przed nami trudy w doborze oświetlenia.
Wybierając oświetlenie do łazienki należy szczególną uwagę poświęcić klasie szczelności (IP).
IP jest to dwucyfrowy symbol, w którym pierwsza z cyfr określa stopień ochrony oprawy przed ciałami stałymi: pyłem, kurzem i częściami ciała a druga cyfra oznacza stopień zabezpieczenia oprawy przed wnikaniem wody. Zatem im wyższe IP, tym wyższa odporność lampy.


Strefa 0 -  wanna, brodzik kabiny prysznicowej - dopuszczone jest wyłącznie instalowanie opraw na bezpieczne obniżone napięcie 12 V o stopniu szczelności co najmniej IP67.

Strefa 1 - ściana kabiny prysznicowej, przestrzeń nad wanną - dopuszczone jest wyłącznie instalowanie opraw na bezpieczne obniżone napięcie 12 V o stopniu szczelności co najmniej IP44.

Strefa 2 - przestrzeń do 60 cm od kabiny prysznicowej oraz wanny - dopuszczone jest wyłącznie instalowanie opraw na bezpieczne obniżone napięcie 12 V lub sieciowe napięcie 230 V o stopniu szczelności co najmniej IP44.

Strefa 3 - przestrzeń po za strefą 0,1,2 - dopuszczone jest wyłącznie instalowanie opraw na bezpieczne obniżone napięcie 12 V lub sieciowe napięcie 230 V o stopniu szczelności co najmniej IP21.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania strefy oświetlenia łazienka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl